Matka ja -militaartarvete tootja Snugpak lõpuks Eestis

 (11)
Matka ja -militaartarvete tootja Snugpak lõpuks Eestis
Fotod: tootja

Eesti matka- ja militaartarvete turule on jõudnud Snugpak – Ühendkuningriikide firma, millel tegutsemisaastaid ja kogemust juba üle 30 aasta. Tootevalikusse kuulub rohkelt nii tsiviil- ja matkavarustuse kõrval ka maailma erinevates relvajõududes kasutatavaid tooteid.

Matka ja militaarkauba tootjate seas maailmas üheks liidriks peetavale Snugpakile pani alguse 1970ndatel aastatel briti süvaveesukelduja Brett Harris, kes töötas nafta platvormidel ohtlikke parandustöid tehes.

Olles teinud USA ametivendadega koostööd, avastas ta kohalikul turul lünga - kehasoojendajad, tuule- ja veekindlad riided, mis võimaldaks naftaplatvormidel töötades kauem kehatemperatuuri stabiilsena hoida.

Kuna taolist varustust briti turul saada ei olnud võimalik, ei jäänud Harrisel muud üle, kui uurida ametivendade varustust, töötada välja joonised ning lõiked ja abikaasa toel õppida õmblema.

Kuna nii Harris kui ka tema abikaasa tegelesid areneva firma loomisega põhitöö kõrvalt, siis veedeti uute toodete välja töötamiseks iga vaba hetk ning nädalas valmis keskmiselt 15 vee- ja tuulekindlat jakki.

Olles omale juba kohalikul turul jakkidega nime teinud, alustati ka matkatoodete väljatöötamist ning esimeseks edukaks müügiartikliks said magamiskotid.

Nädalavahetustel kohalikul turul oma kaupa müües kinnistas Harris oma nime turul ning sai ostjatelt tagasisidet, mille alusel ta oma tooteid parandas. Väiksest köögilaual alustanud ettevõttest sai kiirelt firma, millel tänaseks üle 30 aasta kogemusi nii matka- kui ka militaarvarustuse vallas.

Suurimaks kaubaartikliks kujuneski Snugpaki mugava suuruse ja kaalu suhtega, hea ventilatsiooniga ning väga heade sooja hoidvate omadustega magamiskott Softie 3.

Oma kasutusmugavuselt ning mõõtmetelt lõi Softie 3 Merlin kõiki seni turul olnud sünteetilisi magamiskotte, olles korduvalt testitud erinevates kliimaoludes ning muutudes kiirelt turulemmikuks. Softie magamiskotte on kasutatud nii erinevates oludes kui seda on Austraalia metsik sisemaa kui ka Himaalaja kõrgused.

Olles kanda kinnitanud magamiskottide ning vee- ja tuulekindla riietuse turul, lisandus tootevalikusse ka ülejäänud matkatarvetega seonduv – telgid, seljakotid, magamiskottide lisad (linerid ja vihmakatted, laienduspaneelid), magamisalused, soe aluspesu, kindad-mütsid ning nüüdseks ka väga populaarseks osutunud mikrofiibrist antibakteriaalsed rätikud, mis võtavad kotis vähe ruumi ning on sealjuures väga suure veeimavusega ja kiiresti kuivavad.

Just kompaktsus, hea soojapidavus, tuule- ja veekindlus ning vastupidavad materjalid olid need, mis tekitasid Snugpaki vastu huvi ka erinevate riikide relvajõududes.

Ei läinud palju aega mööda, kui Snugpaki tootevalikusse hakkasid ilmuma ka oliivrohelised tooted ning pärast korduvaid katsetamisi ja täiustamisi on Snugpak kasutusel paljude riikide relvajõududes.

Snugpak Softie seeria tooted on kasutusel olnud kõigis suuremates relvakonfliktides alates Falklandi sõjast, sealhulgas ka Afganistani ja Iraagi missioonidel.

Üha täiustatud tooted on kasutusel nii USA, Austraalia kui ka paljude Euroopa riikide relvajõududes. Nii töötatigi välja tootesari Code Green, mille loomisel peeti silmas just militaarvaldkonna kõrgeid vastupidavusnõudmisi.

Tooted on loodud laias värvivalikus, et sobituda erinevate konfliktipiirkondade maastikele ning toodetud vaid kõrge kvaliteedilisi materjale kasutades, mis on kõige tugevamad ja vastupidavamad tekstiilisest, jäädes siiski kergekaaluliseks ning hästi pakitavateks.

Eestis on Snugpaki edasimüüjaks Gladius Baltic OÜ.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.