Kiiev: Stalini režiim hävitas rahvast rohkem kui fašistlikud okupandid

 (213)
Kiiev: Stalini režiim hävitas rahvast rohkem kui fašistlikud okupandid
RIANovosti

Ukraina välisministeeriumis mõistetakse hukka Venemaa katsed näidata Jossif Stalini režiimi positiivses valguses, kirjutab Interfax Ukraina.

„Stalini režiim hävitas oma rahvast palju märkimisväärsemas ulatuses kui seda tegid nelja aasta jooksul sakslased. Selle pärast olgem ausad, kui Venemaal nimetatakse Stalinit tänapäeval efektiivseks mänedžeriks, on see meile sama vastuvõetamatu kui need avaldused, mille järgi on Hitler vabastaja,“ ütles Ukraina välisministeeriumi informatsioonipoliitika osakonna direktor Oleh Vološin esmaspäeval Kiievis ja Moskvas toimunud videokonverentsil „Natsismi heroiseerimine. Kas võib kõrvaltvaatajaks jääda?“

Vološin märkis, et on tähtis, et Vene ühiskond kuuleks tõtt selle kohta, et 1917. aastal tuli võimule „selline bande, kes tegelikult tappis omasid“.

„Me ei oota Vene poolelt jutte selle kohta, et Venemaa oleks ka ilma Ukrainata selle sõja võitnud. Me teame, et see on meie ühine võit ja ilma meieta poleks te võitnud,“ rõhutas Vološin venelaste poole pöördudes.