KATSETUS: India suudab nüüd tuumaraketiga Euroopat tabada

 (38)
KATSETUS: India suudab nüüd tuumaraketiga Euroopat tabada
Agni-V startAP/Scanpix

Miljardiriik India katsetas täna edukalt mandritevahelist ballistilist raketti Agni-V, mis on võimeline kandma kuni ühe tonnise kaaluga tuumalõhkepead. Lisatud ka videod uudistekanalite PBK ja CNN kommentaaridega!

Allikad India kaitseministeeriumis rääkisid infogantuurile Agence France-Presse, et raketi tegevusraadiuseks on rohkem kui 5000 kilomeetrit. See tähendab, et teoreetiliselt võib Agni-5 tabada sihtmärke Hiina Rahvavabariigis, Venemaal ja Ida-Euroopas.

Agni-V startis Orissa osariigis olevalt poügoonilt kell 08.05 kohaliku aja järgi (kell 05.35 Eesti aja järgi). Rakett tabas edukalt India ookeanis olevat sihtmärki.

Allikas lisas, et nüüd järgnevad täiendavad katsetused ja Agni-V võetakse plaani kohaselt India relvajõududes kasutusele aastatel 2014–2015.

Agni-V on kolmeastmeline tahke kütusega ballistiliseks raketiks, mis on edasiarendus Agni-IIIst. Tegu on esimese indialaste konteinerstardiga mobiilse raketiga. Katsetusi on varem korduvalt edasi lükatud. Algselt pidid see toimuma 2010, siis 2011. aastal.

Tänu tänasele edule on India nüüd sammukese ihaldatud eesmärgile lähemal - saada mandritevahelisi rakette omava "klubi" liikmeks. Praegu kuuluvad sinna Vene Föderatsioon, Hiina Rahvavabariik, Ameerika Ühendriigid, Prantsusmaa ja Suurbritannia.

Raketi starti saab vaadata SIIT!

Seotud lood:

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.