Kanada tahab USA hävitajatest loobuda

 (25)
Kanada tahab USA hävitajatest loobuda
Reuters/Scanpix

Kanada kaitseministeerium kaalub praegu võimalust Ameerika Ühendriikide uue põlvkonna hävituslennukite F-35 Lightning II ostust loobumiseks. Vahtralehemaa asekaitseministri Julian Fantino sõnul ollakse tehingu osas pigem soosival seisukohal, kuid kindla ostulepingu sõlmisega samuti ei kiirustata.

Defense Newsi teatel on üks võimaliku loobumise põhjuseid F-35 hävitajate üha kasvav kõrge hind. Kanada võimud on nõus kulutama 65 sellise sõjalennuki ostuks mitte rohkem kui 8,5 miljardit Kanada dollarit (ligi 6,58 miljardit eurot) ja mitte rohkem kui 7,5 miljardit (5,8 miljardit eurot) lennukite hoolduseks nende teenistuses olemise aja vältel.

Varem on peaminster Stephen Harper teatanud, et juhul kui F-35 tehingu hind kasvab, siis valitsus võib kärpida hanke suurust.

Võimalik, et kanadalaste otsust võib mõjutada ka ameeriklaste poolne hävitaja F-35 arendustööde lõpetamise tähtaja pidev edasilükkamine. Praegu eeldatakse, et aastaks 2016 lõpeb F-35A arendus , 2017 lennukikandjatele mõeldud F-35C ning 2018 saadakse ühele poole kiirendatud stardi ja vertikaalse maandumisega F-35B arendusega.

Hävituslennukeid F-35 Lightning II kavatseb lisaks Kanadale endale soetada ka Suurbritannia, Itaalia, Holland, Austraalia, Norra, Taani ja Türgi. Austraallased lükkavad tarnelepingu sõlmimist edasi, britid on aga juba vähendanud ostetavate lennukite arvu. Sama sammu kavatsevad astuda ka norralased ja taanlased.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.