Kaliningradis asuv Balti laevastik sai ülimoodsa raketisüsteemi

 (63)
Kaliningradis asuv Balti laevastik sai ülimoodsa raketisüsteemi
S-400 Triumf 9. mai paraadi proovisRIANovosti

Läänemerel Kaliningradi eksklaavis ja Leningradi oblastis baseeruv Vene Föderatsiooni Balti laevastik võttis sel kuul relvastusse idanaabri õhutõrje viimase sõna - moodsa raketikompleksite divisjoni S-400 Triumf - NATO nimi SA-21 Growler (est k poriseja). Lisatud video!

Vene päevalehe Izvestija teatel said uue kompleksid enda käsutusse Kaliningradi külje all olev õhu- ja kosmilise kaitse brigaad. Tegu on kolmanda divisjoniga Venemaal, mis sai selle uue õhutõrje relva. Ülejäänud kaks asuvad pealinna Moskva kaitsel Elektrostali ja Dolgoprudnõi linnades.

Esimesel etapil ei hakka Baltikumi paigutatud S-400 raketikompleksid kuuluma õhu- ja kosmilise kaitse vägede koosseisu. Raketidivisjon saabus Kaliningradi juba veebruarikuus, kuis siiani toimusid ettevalmistustööd selle käiku laskmiseks.

Märtsi keskel teatati, et kokku saavad relvajõud käesoleva aasta lõpuks kolm divisjoni rakette S-400, igas neist on kaheksa laskeseadeldist. Vene õhujõudude peastaabi ülem kindralmajor Viktor Bondarevi sõnul paigutatakse need Kaug-Itta Nahodkasse, Moskva lähistele ja kolmas divisjon õhujõudude ja õhutõrje esimesse juhatusse.

Kaitseministeerium sõlmis Moskva masinaehitustehasega Avangard kolmeaastase lepingu õhutõrjeraketisüsteemide S-400 tarbeks uute juhitavate rakettide tarneks.

Hetkel kasutatakse rakette 48N6Е, 48N6Е2 ja 48N6Е3 kompleksitelt S-300PM-1 ja S-300PM-2, samuti täiustatud rakette 48N6DМ. Lisaks on lõpetamisel S-400 rakettide 9М96Е ja 9М96Е2 arendamine, agа ka töö pikamaaraketi 40N6Е kallal.

Vastavalt riiklikule relvastusprogrammile tuleb Venemaal formeerida 2020. aastaks 28 polku (rügementi) S-400 õhutõrjerakettidest, igas polgus kaks raketidivisjoni. Kaitseministeerium kavatseb paigutada need esimesena mere- ja piiriäärsetesse rajoonidesse. S-400 kompleksite piisavaks tootmiseks tuleb ehitada veel kolm käitist.

Tulevikus moodustavad S-400 ja praegu arenduses olevad kompleksid S-500 Vene õhutõrje selgroo.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.