Kaitseministeerium hankis Saksamaalt sõjaväesõidukeid

 (33)
Mercedes-Benz UNIMOG 435
Mercedes-Benz UNIMOG 435

Tallinn, 22. detsember 2010 – Eelmisel nädalal jõudis Eestisse suur partii Saksamaalt kaitseväe tarbeks hangitud maastureid ja veokeid, mida kasutatakse eelkõige Eesti kaitseväe sõjaaja üksuste varustamiseks.

Peamiselt saabusid tarnega Eestisse suur kogus veoautosid Mercedes-Benz UNIMOG, millest suurem osa on meditsiinievakuatsiooni veokid, samuti suurem kogus maastureid Mercedes-Benz 250 GD. Samuti tarniti Eestile väikesem kogus Mercedes-Benz 609D meditsiinievakuatsioonibusse ning kolm taktikalist veokit MAN 4520, mis on varustatud degaseerimisseadmetega ning lähevad Pioneeripataljoni varustusse.

Kokku saab kaitsevägi sel suvel sõlmitud lepinguga Saksamaalt üle 400 erineva sõiduki. Kogu hangitav tehnika on vähekasutatud, väikese läbisõiduga ja heas korras ning hange sisaldab ka tehnika tarne-eelset hooldust ja remonti Saksamaal. Hanke kogumaksumuseks on üle nelja miljoni euro.

Hanke näol on tegemist osaga juba 2004. aastal käivitatud programmist, mille raames on Kaitseministeerium praeguseks kaitseväele Saksamaalt ja Hollandist hankinud üle 2000 erineva sõjaväesõiduki.

Jälgi Forte autouudiseid ka Twitteris!

Oma sõiduki müügikuulutus pane portaali MÜÜ! Kuulutuse lisamine on tasuta!