Jimmy Hoffa surnukeha leitud? Endine maffia liige: "Vean miljoni peale kihla, et ta on seal!"

 (28)
Jimmy Hoffa
Jimmy HoffaFoto: Carlos Osorio, AP/Scanpix

Ameerika Ühendriikide föderaalne juurdlusbüroo (FBI) on astunud suure sammu lähemale ühe maffia ajaloo suurima mõistatuse lahendamisele ja teinud suure tõenäosusega kindlaks ligi nelikümmend aastat kadunud olnud Jimmy Hoffa surnukeha asukoha.

Aastakümneid kadunud olnud veoautojuhtide ametiühingu juhi surnukeha arvatakse olevat 32 kilomeetri kaugusel kohast, kus teda viimati 1975. aastal nähti, vahendab Ilta-Sanomat Reutersit.

Teatavasti taasalustas FBI otsingud endiselt maffiategelaselt Tony Zerillilt saadud vihje põhjal. Nüüd on Zerelli teatanud täpsema surnukeha asukoha ning öelnud lehe teatel, et ta "veaks miljoni dollari peale kihla", et surnukeha on justnimelt seal.

Politsei teatel on nad vihjet kontrollimas ning jätkavad kindlasti niikaua teisipäeval otsinguid, kuniks valget aega jätkub, vahendas Reuters.

Ameerika Ühendriikide ametiühingu juht Jimmy Hoffa kadus 30. juulil 1975. aastal Machus Red Foxi restorani parkimisplatsilt Detroidi äärelinnas Bloomfieldis. Oma sõnade kohaselt läks ta kohtuma kahe tuntud maffiabossi Anthony Giacalone ja Anthony Provenzanoga.

Politsei leidis tollal restorani juurest küll tema auto, kuid temast endast mitte ühtegi jälge. Õiguskaitseorganid, sealhulgas FBI on aastaid üritanud tema saatust välja selgitada, kuid tulemusteta.

Giacalone ja Provenzano ei viibinud uurimise andmetel tol õhtul restorani läheduses ja on Hoffaga kohtumise kokkuleppimist eitanud. Peale seitsme aasta täitumist kadumisest kuulutati Hoffa 1982. aastal ametlikult surnuks.

Hoffa saatuse kohta on läbi ajaloo välja käidud mitmeid erinevaid versioone, kuid mis temaga tegelikult juhtus, on jäänud saladuseks.