Internetti lekkis foto Hiina salajasest uue põlvkonna hävitajast

 (33)
Internetti lekkis foto Hiina salajasest uue põlvkonna hävitajast
---

Internetti ilmus ülesvõte Hiina Rahvavabariigi uuest saladuskatte alla arendatavast hävituslennukist. See foto avaldati mitmes sõjateemalises ajaveebis, mis on pühendatud Rahvavabariigi sõjatööstusele, aga ka temaatilistes hiina foorumites. Kas tegu on kaua sahistatud Stealth JH-7B lennukiga?

Fotol on näha osa lennukikerest, mootori õhukogur ja avatud kabiinikuppel – sellist vormi ja kujundust pole siiani veel märgatud ühelgi Hiina RV relvastuses oleval sõjalennukil. Pildi põhjal võib oletada, et tegu on kahekohalise masinaga.

Kere elementide kujust võib järeldada, et lennuki loomisel on kasutatud radaritele halvasti nähtavat Stealth tehnoloogiat. Õhudüüs meenutab oma vormilt ameeriklaste tulevikuhävitajat F-35 Lightning II.

Mõningad allikad pakuvad, et ülesvõttele on jäädvustatud hoopis teine hiinlastel arenduses olev viienda põlvkonna hävitaja J-20. Teise versiooni kohaselt käib jutt hoopis hävitaja-pommitaja Xian JH-7 Flying Leopardi täiustatud versioonist JH-7B.

Praegu on Hiina Rahvavabariigil arvatavalt relvastuses umbes 70 lennukit JH-7/JH-7A. See kahekohaline sõjamasin võib arendada kiirust kuni 1800 kilomeetrit tunnis ning tema tegevusraadiuseks on 1700 kilomeetrit. Relvastuseks on 23-millimeetrine kahur ja lennukil on üheksa relvastuse kinnituskohta relvade jaoks üldmassiga kuni 9 tonni.

Aprillikuu lõpul teatati, et hiinlased on teinud algust uue lühendatud stardikiirenduse ja vertikaalse õhkutõusmise võimalusega sõjalennuki J-18 Red Eagle katsetustega. Hiina foorumites levinud fotol olev lennuk oli nagu kaks tilka vett USA F-35ga. Samuti räägitakse venelastelt ostetud pooliku lennukikandja ehituse jätkamisest.

Seotud lood:

Peking pole ametlikult ühegi uue sõjalennuki arendamist kinnitanud.

Vaata rohkem pilte SIIT!

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.