Ikooni kadu: Venemaa lõpetab klassikalise MiG-29 tootmise

 (92)
Lisatud video!
Ikooni kadu: Venemaa lõpetab klassikalise MiG-29 tootmise
ITAR-TASS

Vene Föderatsiooni lennukitootja MiG lõpetab hävituslennukite neljanda põlvkonna ikooniks olnud klassikaliste MiG-29 hävitajate tootmise. Ligi 30 aastat tagasi alanud hävitaja ajastu saab Moskva, Nižni Novgorodi ja Luhhhovitsõ tehastes läbi peale Birma relvajõudude tellimuse täitmist. Vaata videost MiG-29 pilootide meisterklassi!

Seejärel keskendab kontsern MiG oma tootmisvõimsuse eranditult MiG-29 moderniseeritud versioonidele K, KUB, M1 ja M2. Ning uue hävitaja MiG-35 tootmisele, teatab Flightglobal. Samas ei välistata uute tellimuste saamisel mõne partii klassikaliste MiGide tootmist. Õhus on olnud Mongoolia huvi.

Lennukitootja andmetel on Birma kahekümnest tellitud MiG-29st juba kolm tükki kätte saanud ning veel kolm saadetakse teele lähiajal. Viimased hävitajad tarnitakse hiljemalt 2012. aasta lõpuks. 2009. aastal sõlmitud lepingu väärtuseks on ligi 400 miljonit eurot. Lennukid on varustatud radaritega Fazotron N-019.

MiG-29 seeriatootmine algas 1982. aastal. Praeguseks on tehastest välja veerenud ligi 1700 seda tüüpi hävituslennukit, mida lisaks idanaabrile kasutab veel 27 riiki. Teiste seas ka näiteks Valgevene, Ukraina, Aserbaidžaan, Kasahstan, India, Alžeeria, Korea Rahvademokraatlik Vabariik ja mitmed Euroopa Liidu riigid.

See hävituslennuk võib arendada kiirust kuni 2400 km/h ja lennata kuni 1400 kilomeetri kaugusele. Lennuk on relvastatud 30 mm kiirlaskekahuriga GŠ-30-1 (150 laengut). Samuti on tal seitse rakettide kinnituskohta ja 2,2-tonnise pommilaadungi kandevõime.

Seotud lood:

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.