FOTOD: Türgi sõjalaev saabus Tallinna sadamasse

 (32)
Sõjalaevad Tallinna sadamas
Sõjalaevad Tallinna sadamasFoto: Andres Putting

Tallinna sadamas lehvis täna Türgi lipp. Igatahes õnnestus Delfi fotograafil pildistada sõjalaeva, mis punase poolkuulipu all siia saabus.

Miinitõrjeoperatsioonil Open Spirit 2015, mis äsja lõppes, teadaolevalt küll Türgi laevu ei osalenud, kuid sellest hoolimata üht nende sõjalaeva siin nähti.

TCG Göksu (F 497) kuulub Türgi sõjalaevastikku 2003. aastast. 1979. aastal vette lastud raketifregatt oli varem USA laevastikus ja kandis siis nime USS Estocin (FFG-15).

Nädal tagasi nähti laeva koos ühe USA ja ühe Hollandi alusega külastamas Riia sadamat, et riigi saatkonna teadet tsiteerides "edendada rahu ja stabiilsust siinses regioonis". NATO riikide sõjalaevu on viimasel ajal oluliselt sagedamini Läänemeres näha olnud.

Lisame kaitseväe pressiteate:

Täna saabusid Tallinnasse NATO 2. mereväegrupi ja NATO 1. alalise miinitõrjegrupi laevad, mis viisid eile läbi ühise õhutõrjeharjutuse Eesti mereväe ja miinitõrjeoperatsioonil Open Spirit osalevate laevadega.

Seotud lood:

NATO gruppide ja Eesti mereväe laevade koostööharjutusel harjutasid mereväelased tegevust simuleeritud asümmeetrilise ohu vastu ning laevade grupi kooskõlastatud manööverdamist. Õhutõrjeharjutust toetas Eesti õhuväe kopter, mis etendas harjutusel vastase rolli. "Oli au töötada koos Eesti liitlastega. Iga koos tehtud harjutus arendab meie vägesid ja täiendab meie oskusi," ütles kontradmiral Williamson.

Sadamavisiidi ajal kohtuvad gruppide ja laevade komandörid Tallinna linnavalitsuse esindajatega ja kolleegidega kaitseväest, laevameeskonnad saavad aega puhkamiseks ja kohalike vaatamisväärsustega tutvumiseks. USA mereväe kontradmiral Brad Williamsoni alluvusse kuuluv NATO 2. alaline mereväegrupp koosneb lipulaevast USS Vicksburg ning laevadest HMCS Fredericton, TCG Goksu ja HNLMS Tromp.

USS Vicksburg on Ticonderoga-klassi ristleja, mis on varustatud Aegis lahingujuhtimissüsteemiga ja mille peamisteks võimeteks on kaugmaa õhutõrje Standard raketisüsteem (k.a. ballistiliste rakettide tõrje ehk osalemine raketikilbis) ning Tomahawk tiibrakettidega maasihtmärkidele löökide andmine.

Hollandi mereväe kaptenleitnant Peter Bergen-Henegouwen juhitav NATO 1. miinitõrjegrupp osales 15. maist kuni tänaseni kestnud miinitõrjeoperatsioonil Open Spirit 2015, mis toimus Eesti mereväe juhtimisel 15 riigi, 18 laeva ja 7 tuukrigrupi osalusel Eesti vetes. Gruppi kuuluvad lipulaev FGS Donau (Saksamaa), BNS Lobelia (Belgia), FGS Auerbach (Saksamaa), HMS Quorn (Ühendkuningriigid), ORP Mewa (Poola), HNLMS Willemstad (Holland), HNOMS Rauma (Norra), FS Eridan (Prantsusmaa) ja LNS Skalvis (Leedu).