FOTOD: Sõjaväelangevarjurid suutsid 1 km kõrguselt märgist vaid 3 cm mööda hüpata!

 (14)
Langevarjur hüppab, keel suust reipalt väljas.
Langevarjur hüppab, keel suust reipalt väljas.Foto: Siim Lõvi

Täna hüppas Nurmsi lennuväljal sõjaväe langevarjurite meistrivõistluste treengihüpetel kõige täpsem sportlane märgist vaid 3 cm kaugusele. “Tingimused olid seejuures suhteliselt keerulised, sest tuule tuevus oli
lubatud maksimumi piiri peal, lisaks segas hüppamist pilvisus”, ütles täpsushüppevõistluse eest vastutav organisaator Tanel Trumm.

Kõige täpsem oli neis tingimustes poolatar Malgorzata Košcielniak, kes on välisvõistkondades ainus naissportlane. Poolakad tegid parima tulemuse ka meeskondlikult, eestlastest koosnev meeskond on kaheksa võitkonna hulgas eelviimasel, eesti naiskond viimasel kohal.


Ehkki täna toimusid ametlikult treeninghüpped, lähevad tulemused arvesse, kui ilm homme võistlushüppeid teha ei luba. Kaitseliit korraldab 20.-24. juunini Jõgeva- ja Järvamaal 32. rahvusvahelised sõjaväe langevarjurite meistrivõistlused (CIEP). Esimest korda Eestis aset leidval võistlusel võtavad sõjaväelased mõõtu viiel alal.

Võisteldakse täpsushüppes dessantlangevarjuga ja sportlangevarjuga ning takistusujumises, laskmises ja orienteerumises. Hüppevõistlused on Nurmsi lennuväljal, takistusujumine Kamari järvel, orienteerumine Mustla-Nõmme alal ja laskmine Kirnas. Võistlusarvestus käib nii individuaalselt kui võistkonniti, samuti antakse välja võistluse üldauhind.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.