FOTO: Eurooplased töötasid välja passiivse radari

 (47)
FOTO: Eurooplased töötasid välja passiivse radari
Foto: Andres Putting

Euroopa relvakontserni EADS tütarfirma Cassidian töötas välja passiivse radari, mis on võimeline avastama eri tüüpi sihtmärke, kaasaarvatud stealth tehnoloogiat kasutavaid lennukeid. Ettevõtte pressiteates märgtakse, et radar ise ei saada signaale välja, vaid kasutab sihtmärkide avastamiseks teiste kiirgajate raadiolaineid nagu mobiilimaste või telesignaali retranslaatoreid.

Oma uue radari tehnilisi parameetreid Cassidian paraku ei avalikusta. Tegu on piisavalt kompaktse süsteemiga ja selle saab paigutada mikrobussile, mis lihtsustab radari transportimist ühest kohast teise ja seda ka õhuteid pidi. Radari edukad katsetused leidsid juba aset Stuttgarti lennujaamas.

Lähiajal kavatseb Cassidian luua ka süsteemi prototüübi seeriatootmise tarbeks alustada koostöös Saksamaa Liitvabariigi föderaalse relvastustarnete valitsusega ühiseid katsetusi.

foto: Cassidian -
Seotud lood:

Cassidiani hinnangul võib uus tehnoloogia leida kasutust nii tsiviilametkondade kui ka sõjaväelaste juures.

Tsiviilsektoris võib passiivradarit kasutamine olla kasulik õhuruumi kontrollimiseks piiratud kättesaadavusega raadiolainete tingimustes. Sõjaväelased saavad aga jälgida õhuruumi enda ja radari asukohta paljastamata.

Lisaks võib Cassidiani uus radar olla kasulik mägistes piirkondades, kus on otsese raadiolokatsiooni seire kasutamine võimatu.