Eestlased on soomlastest paremad laskurid

 (15)
Eestlased on soomlastest paremad laskurid
AP/Scanpix

Taktikalise laskmise võistlusese “Pahkla vint” kolmas etapp peeti 26. septembril. Seekordne jõukatsumine oli esimest korda rahvusvaheline, nimelt osales võistlusel ka külalismeeskond Soomest – Uudenmaan Reserviläiset. Selle liikmed on Soomes SRA-sarjas kõvad tegijad. Soome kolleegid on juba pikka aega Rapla maleva laskmisvõistlustel osalenud, kuid seni on nad võistelnud ainult nn staatiliste laskmiste aladel.

“Pahkla vindi” seekordsel etapil osales kokku 42 laskurit Harju, Tallinna, Rapla, Tartu ja Alutaguse malevast. Meeskondi oli üheksa. Võisteldi semiauto standard- ja open-divisjonis, kusjuures üleandmist ootas ka Rapla maleva rändauhind aasta parimale semiauto standard-meeskonnale.

Miks just selle divisjoni võitjale, kui open-relvad on tegelikult võimekamad? Sest standardrelvade puhul on tegu tavaliste raudsihikuga relvadega. Sõdur ja tema (tavaline) relv – see on sümboolne kooslus. Selle rändauhinna sai enda valdusse Kaitseliidu Harju maleva võistkond.

Erinevaid laskeharjutusi oli kavas viis ja need olid tavalisest raskemad. Kahel rajal tuli suhteliselt ebastabiilsetest asenditest lasta 100 m kaugusele. Aeg tiksus ja see tekitas paljudes stressi, mis halvendas tulemusi. Teisest küljest oli ka väga huvitavaid harjutusi, mis tõmbasid võistlejatel vere tõeliselt käima.

Tänavu peetud kolm võistlusetappi näitavad, et igal järgmisel korral on osavõtjaid rohkem kui eelmisel. Meeste oskusedki suurenevad järk-järgult ja kogemused kasvavad. Võistlejatelt saadud tagasiside näitab, et taktikalise laskmise võistlusi on vaja. “Pahkla vint” on täitnud selle tühimiku.

Tekst: Arvo Vardja, Kaitseliidu Rapla maleva liige, võistluse “Pahkla vint” ülemkohtunik.

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.