Eesti firma tõi Londonis messile erakordselt nutika soomust läbistava miini

 (64)
Eesti firma tõi Londonis messile erakordselt nutika soomust läbistava miini
Foto on illustratiivne. docohobigfinish.blogspot.com

Kiirreageerimisüksused ja muud eriväed vajavad selgelt väikesi, kergeid ja sellest hoolimata äärmiselt tõhusaid vahendeid vaenlase kahjustamiseks. Eestis tegutsev firma Terramil esitleb nüüd Londonis toimival messil DSEI 2015 oma järgmise põlvkonna soomust läbistavat miini, vahendab Janes.com.

PK-14 on plahvatusjõuga soomust läbistav miin, mis ühendab oma väikest massi operatiivse lihtsuse ja parema täpsusega. Sisaldades vaid 1,5 kg PBX-lõhkeainet, on tegemist väikseima tankitõrjemiiniga turul üldse, firma kinnitusel on miin aga võimeline läbistama 50 mm terasplaati 50 meetri kauguselt lastuna, tehes sellest tõhusa vahendi soomusmasinate, aga ka transpordivahendite ja ka rajatiste vastu.

Seda tüüpi miine on kerge paigaldada, nad on töökorras temperatuurivahemikus miinus 35 kraadist kuni pluss 50 kraadini ja ennekõike, on miin kaitstud ka välise segamise eest.

Iga kahe aasta tagant toimuv sõjatehnika mess (Defence Security and Equipment International, DSEI) toimub seekord Londonis 15. kuni 18. septembrini. Eestil on seal oma väljapanek.

Varem on firma esitlenud ka näiteks kaasaskantavat ja kergesti paigaldatavat pommivarjendit: