Britid sulgevad eelviimase soomukeid tootva tehase Euroopas

 (26)
Britid sulgevad eelviimase soomukeid tootva tehase Euroopas
AFP/Scanpix

Suurbritannia kontsern BAE Systems teatas oma otsusest sulgeda Põhja-Inglismaal Newcastle-upon-Tyne'is asuv ja soomusmasinaid tootev tehas. 1847. aastast tegutseva käitise kinni paneku põhjuseks on kaitseministeeriumiga sõlmitud lepingu lõppemine. Töö kaotab 330 inimest.

Viimase lepingu kohaselt peab tehas valmistama riigile 2013. aasta lõpuks 60 insenerivägede kasutatavat lahingmasinat Terrier, kirjutab militaarväljaanne Defense News.

Terrier -

Nüüd jääb Euroopasse vaid üks BAE Systemsile kuuluv soomusmasinaid tootev tehas, mis asub Rootsis. Briti kaitseministeerium oli varem teatanud oma kavatsusest kulutada soomukitele 5,5 miljardit naelsterlingit (üle 6,8 miljardi euro). Dokumendis pole aga viidet uute soomukite hankele; kõik vahendid kulutatakse olemasoleva masinapargi moderniseerimiseks.

Sõjandusagentuur IHS Jane's Defense & Security Intelligence & Analysis teatas eelseisvast 620 töökoha kaotamisest, millest 330 asuvad Newcastle-upon-Tyne'i tehases. Ülejäänud töölised koondatakse sõjamoona tootvatest käitistest ja väeosades soomukeid teenindavatest tehnoosakondadest.

Agentuur märgib, et Newcastle'i töökohad võinuks säilitada soomusmasinate Warrior või Scout SV moderniseerimise abiga. Ministeerium viis läbi konkursid nende masinate uuendustöödeks, milles osales ka BAE Systems. Kuid võitjateks osutusid kompaniid Lockheed Martin ja General Dynamics vastavalt. Warrioride moderniseerimiseks on kavas kulutada vähemalt miljard naela.

Newcastle-upon-Tyne'i tehas on tootnud läbi oma 165-aastase ajaloo tootnud erinevaid relvi, lahingmasinaid ja soomustransportööre. Muu hulgas oli just see tehas, mis viis Esimese maailmasõja ajal tankid seeriatootmisesse. Tippajal töötas seal 44 000 inimest.

BAE Systemsit tutvustav video

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.