Ameeriklaste droonid on nakatunud eemaldamatu arvutiviirusega

 (18)
Ameeriklaste droonid on nakatunud eemaldamatu arvutiviirusega
Foto: REUTERS

Ameeriklaste mehitamata Reaperi ja Predatori (uudist illustreerival pildil) droonid on nakatunud arvutiviirusse. See salvestab neid juhtivate pilootide iga klahvivajutuse, kes hoiavad õhumasinaid Afganistani ja muude sõjatsoonide kohal käigus.

USA sõjaväe turvasüsteemid avastasid viiruse umbes kahe nädala eest. Kui armee esindajaid uskuda, pole seni missioone ära jäetud ega salastatud informatsiooni kaduma läinud, kirjutab Wiredi ajaveeb Danger Room.

Viirus osutus aga eemaldamise suhtes nii tõrksaks, et senised katsed sellest vabaneda polnud edukad - see ilmus pärast puhastamist lihtsalt ise tagasi.

See näitab, et tänapäeval USA tähtsaim relvasüsteem on omaette tõsine potentsiaalne turvarisk.

Sõjaväe küberturvaeksperdid ei oska veel öelda, kaugele viirus on levinud ja kas keegi pahatahtlik lisas selle või sattus see võrku juhuslikult.

Droonisüsteeme on ennegi kritiseeritud puudulike turvasüsteemide tõttu. Paljud Reaperid ja Predatorid ei krüpteeri videot, mida edastavad.

Kuulus on juhtum, kus 2009. a suvel avastati sadade tundide kaupa sellist materjali Iraagi mässuliste sülearvutites, mille hankimiseks läks tarvis kõigest odavat arvutiprogrammi.

Forte kajastas juhtumit siin (link ka lõpus).

Jälgi Forte uudiseid ka Twitteris!

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.