Ajaloolane: Hitleri vanem vend oli tegelikult noorem ja elas vaid mõne päeva

 (32)
Ajaloolane: Hitleri vanem vend oli tegelikult noorem ja elas vaid mõne päeva
Adolf Hitler koolipõlvesFoto: Stuart Clarke/REX/Vida Press

Adolf Hitleri vend, kes arvati olevat temast vanem, oli tegelikult noorem ja elas vaid mõne päeva, mis tõstatab küsimusi, kas tema surm võis Saksamaa tulevast füürerit mõjutada, teatas ajaloolane Florian Kotanko.

Laialdaselt arvatakse, et Hitler oli perekonna kuuest lapsest neljas, kuid tema sünnilinnast Braunau am Innist Põhja-Austrias pärit andmed näitavad, et ta oli tegelikult kolmas, rääkis Kotanko Austria ajalehele Oberösterreichische Nachrichten, vahendab Reuters.

Seni arvati, et perekonna eelmine laps enne Adolfit oli Otto. Tegelikult sündis ta aga hoopis kolm aastat pärast Adolfit, 1892. aasta 17. juunil. Otto suri kuus päeva hiljem vesipea tõttu, teatab Kotanko.

„Paljude Hitleri biograafide järeldused väidetavalt pärast kolme õe-venna surma ainsa ellu jäänud lapsena ema Klara erilise tähelepanu all olnud Adolf Hitleri vaimse arengu kohta ei ole enam paikapidavad,“ ütles Kotanko Oberösterreichische Nachrichtenile. „Kuidas võttis kolmeaastane Adolf Hitler vastu venna sünni ja surma?“

Muude lahtiste küsimuste hulgas on Kotanko sõnul see, kas Hitler oli oma venna seisundist teadlik ja kuidas see võis teda mõjutada.