Zimbabwes kukkus elevant pärast kuulitabamust jahimehe laiaks

 (22)
Zimbabwes kukkus elevant pärast kuulitabamust jahimehe laiaks
Aafrika elevandi silm. AFP

Jahikorraldaja Theunis Botha oli seltskonna jahimeestega Gwai külakese lähistel hulkumas, kui nende tee nad emaelevantide rühmaga kokku viis. Kohtumine lõppes nii ühele elevantidest kui ka Bothale saatuslikult.

Elevandid hoomasid, et jahiseltskond on ohtlik ja kolm emaelevanti asus inimesi ründama, tormates nende poole. Botha laskis loomade suunas ühe või paar lasku. Neljas elevant üllatas aga jahimeest, ligines talle küljelt, haaras Bothast londiga ümbert kinni ja tõstis ta õhku. Üks jahiseltskonna liikmeid tulistas seepeale elevanti lootuses, et too viskab jahimehe maha ja põgeneb. Ent lask osutus surmavaks ning kui elevant elutuna maha kukkus, jäi Botha tema kere alla ja lömastati.

Sageli koertega jahil käinud Botha oli piirkonnas üsna tuntud tegija, kes külastas sageli USAd, et sealset jõukamat rahvast Lõuna-Aafrikasse jahile kutsuda. 51-aastase mehe ettevõte oli spetsialiseerunud lõvi- ja leopardijahtide korraldamisele.

Tema surm ei ole sealkandis esimene tänavune, mille puhul jahimees on loomade ohvriks langenud. Üht Botha lähedastest sõpradest, jahimeest Scott van Zyli ründasid sealsamas Zimbabwes aprillis Limpopo jõe kaldal krokodillid. Roomajad pistsid jahimehe nahka.