Viljandi järves leidub suplejaid kimbutava imiussi vastseid

 (9)
Viljandi järves leidub suplejaid kimbutava imiussi vastseid
Trichobilharzia perekonda kuuluv imiuss. Noolega näidatud kohas on iminapp, millega parasiit end peremehe organismi külge kinnitab. (Foto: Petr Horak jt)

Eesti maaülikooli teadlased leidsid Viljandi järvest imiussi vastsed, kes võivad suplejatele tekitada sügelustunnet või punetust.

Kuigi varem on seal taoliste sümptomite tekitajateks peetud sinivetikaid, võib viimastele proovidele tuginedes öelda, et põhjuseks on pigem parasiitide suur osakaal, kirjutab ERR Novaator.

„Eesti maaülikooli limnoloogiakeskuse teadlased on korduvalt kahtlustanud, et nn suplejate sügelushaigust põhjustab imiuss, kelle vastsed ehk tserkaarid üritavad naha kaudu organismi tungida,“ ütles Eesti maaülikooli limnoloogiakeskuse professor Ingmar Ott.

Oti sõnul leidsid teadlased tänavu 26. juulil kogutud proovidest päris palju tserkaare, kes on parasiitperekonna Trichobilharzia vastsed.

Ott selgitas, et viimase nädala soojade ilmadega on parasiidid aktiveerunud, sest veetemperatuur on paljudes seisuveekogudes üle 20 kraadi.

Loe täisteksti saidil ERR Novaator!