VIDEOD: Elektriangerjad annavad ohvrile päris taserliku suraka

 (13)

Elektriangerjas on Lõuna-Ameerika vetes elav röövkala, kes saanud nimegi sellest, et suudab oma elektrielundiga anda päris korraliku suraka. Nüüdne uurimus võrdleb seda kala sisuliselt taserpüstoliga.

Elektriangerjas (Electrophorus electricus) on oma perekonna ainus liik, ja nagu teadlased kinnitavad, annab see mereelukas ohvritele 600- kuni 650-voldiseid elektrilööke. Elektriangerjas on tugevaima laenguga mereelukaid, kuna näiteks elektrirai võib anda vaid 220-voldiseid surakaid. 

Taser küll tabab inimest kokkupuutehetkel isegi 50 000-voldise laenguga, mis asendub kohe 1200-voldisega. Siin jääb elektriangerjas veel kõvasti alla.

Vanderbilti ülikooli uurijad kasutasid kiirkaameraid, et jälgida kuidas elektriangerjas jahib koi-kalu. Kaamerad võtsid 1000 kaadrit sekundis ja seega andsid põhjaliku video sellest, kuidas elektriangerjas kedagi ründab.

Kui elektriangerjas näeb saaki, läkitab ta läbi vee selleni kaks kuni kolm elektrilaengut viieteistkümnendiksekundi jooksul, mis ohvri halvab, tõesti sarnaselt taseri põhimõtetele, ühtasi oli ka võimalik lähedalt jälgida, mis efekte laeng ohvri närvisüsteemis tekitab.

Nii igatahes elektriangerjat püüda küll ei tasu: