VIDEO: Vaata, miks EiK ja Franz Malmsten Viru rabasse ei lähe

 (10)

Eriolukorras tunnevad paljud, et nende vabadust on piiratud: maad võtab viiruseväsimus. Lihtne võimalus koduseinte vahelt korrakski välja saada on istuda autosse ja sõita loodusse. Tallinlaste meeliskohad on Jägala ja Keila Joa ning Viru raba. EiK ja Franz Malmsten väntasid Sten Ottepiga koos video, milles selgitavad, miks nemad ühtegi poppi looduskaunisse kohta ei lähe.

Pärgviiruse COVID-19 leviku peatamiseks on seni tõhusaim abinõu sotsiaalsete kontaktide vähendamine miinimumini ja kodust vaid hädavajadusel väljumine. Tervete inimeste värskes õhus ja looduses pereringis liikumist aga soositakse, lisaks ilmad on ju mõnusad.

See omakorda tähendab, et populaarsed väljasõidukohad on kohati pigem nagu laulupidu, kus sajad inimesed õlg-õla kõrval parklas autokohta otsivad ja rabas laudteel kõhtu sisse tõmmates üksteisest mööda üritavad saada.

Art hop artist ja filmitegija EiK ja populaarne noor näitleja (ja autofänn!) Franz Malmsten vaatasid, et asi kisub jamaks: kurb, et leidub neid, kes ei hooli ja tahtmatult suurendavad riske ning ka eriolukorra kestmist. Eesliinil olijate tööpäevad on ohtlikud ja ülirasked, lohakate reegleid eiravate inimeste käitumine lükkab nende kohtumist oma pere ja lastega veelgi kaugemasse tulevikku.

Seotud lood:

Ühesõnaga: ära mine Viru rabasse. Ära mine kuskile, kus on palju inimesi koos. Kui tahad loodusse minna oma perega, leia eraldatum koht, neist ei peaks Eestis puudu olema. Tee nagu EiK ja Franz ja väike õde Tui: ole mõistlik.

Loe siit, kuidas hoolivalt looduses käia nii eriolukorra ajal kui ka muul ajal

Grimeerijat, rekvisiitorit, assistente, ekstraid meil arusaadavalt võtta ei olnud, ainult need inimesed, kes nagunii iga päev omavahel kokku puutuvad (ja terved on).

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!