VIDEO: Taim, mis ajab kassi rohkem pöördesse kui palderjan või naistenõges

 (40)

Paljud Põhja-Ameerika ja Euroopa kassipidajad ostavad ja isegi kultiveerivad oma lemmikute heameeleks harilikku naistenõgest (ld Nepeta cataria), kuna miisud tunnevad selle taime suhtes suurt kirge.

Purustatud värsked või kuivatatud naistenõgese lehed pakuvad kassidele suurt huvi ning muudavad loomad kuni veerand tunniks väga aktiivseks, enne kui lõhna mõju raugeb ja kass ürdist tüdineb.

Naistenõges pole aga kaugeltki ainus taim, mis kaslasi kütkestab. Enda vastu nühkima ja end näsima ajendavad loomi näiteks palderjan ja tatari kuslapuu (ld Lonicera tatarica), kuid ükski taim ei pääse kasside ahvatlemises ligilähedalegi mõrule aktiniidiale (ld Actinidia polygama).

Foto: Wikimedia Commons, kasutaja Shu Suehiro

Too Jaapanis ja Hiinas levinud ronitaim ajab kassid eufoorilisse pöördesse isegi umbes pooleks tunniks. Ehkki mõru aktiniidiat väljaspool Aasiat praktiliselt ei tunta, on see seal populaarseim kassipeibutustaim.

Mõru aktiniidia ehk jaapani aktiniidia pole looduslikult Hiinast-Jaapanist väljapoole levinud, kuid talub hästi isegi 30-kraadist pakast ja seda võib kogu maailma kasside suureks rõõmuks kasvatada praktiliselt kõikjal.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.