Vaata: need kümme riiki on jäänud koroonast puutumata

 (13)
Vanuatu
VanuatuFoto: Handout, Reuters, Scanpix

Koroonaviirus on nakatanud inimesi peaaegu kõigis maailma riikides, kümme neist on pääsenud küll viirusest, kuid mõju nende riikide majandusele on olnud laastav.

BBC andmeil on kümme koroonavaba riiki (kui Põhja-Korea ja Türkmenistan välja arvata) Palau, Mikroneesia, Marshalli saared, Nauru, Kiribati, Saalomoni saared, Tuvalu, Samoa, Vanuatu ja Tonga.

Samas, kui vaadata näiteks Palau saareriiki, siis 2019. aastal saabus sinna 90 000 turisti, mis on kogu rahvaarvust viis korda suurem. Nüüdseks on Palau piirid aga täielikult suletud. Võib ette kujutada, mida see tähendab riigile, mille SKPst moodustab turism 40%. Restoranid on tühjad, suveniiripoed on suletud ja ainsad hotellikülalised on karantiini suunatud tagasipöördunud püsielanikud.

Marshalli saared sõltuvad aga puhkajatest palju vähem kui Palau. Suurem probleem on kalatööstus.

Selle riigi koroonavabana hoidmiseks on keelatud teistes riikides viibinud laevadel selle riigi sadamatesse sisenemine. Kalapüügilitsentsid on müümata ja kaubalennud on tühistatud.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!