Vaata kuidas teo üle kontrolli võtnud parasiit sööjat meelitab

 (3)
Vaata kuidas teo üle kontrolli võtnud parasiit sööjat meelitab
Tigu ja selle üle kontrolli võtnud parasiitThomas Hahmann / Wikimedia Common

Viimastel päevadel on internetis hoogsalt levinud video sellest, kuidas teo üle kontrolli võtnud parasiit-uss rütmiliste liigutustega teo sees linde tigu sööma meelitab.

Taiwanis filmiti video parasiidiga nakatunud teost. Parasiit kontrollib selgrootu tegelase meeli ja liikumist, samal ajal kui tigu on veel elus.

Videost on näha, kuidas värviline parasiit-uss Leucochloridium on läbipaistva kehaga teo sees ning kontrollib teo motoorikat ja silmatundlaid.

Parasiit liigutab end rütmiliselt ja see peaks imiteerima tõukude liikumist ning meelitama linde tigu koos parasiidiga selle sees ära sööma. Nii jõuab ta peremeeslinnu sisse.

Seotud lood:

Lindude seedekulglas saab uss "valmis" ja muneb. Munad väljuvad uuele ringile koos linnu väljaheitega. Mõni järgmine tigu sööb need munad ära ja nii see eluring tiirleb.

See lameuss kasutab erinevaid molluskeid vahepealsete peremeesloomadena, et lindude sisse saada. Videos on näha ussi vastse staadiumit. Ussi kontrolli all olev tigu läheb kõrgematesse ja valgematesse kohtadesse, et tõenäousus lindude poolt ära söödud saada oleks suurem.