Uuring: magamata inimene ahmib rämpstoitu

 (2)
Uuring: magamata inimene ahmib rämpstoitu
Neli hot dogi.AP

Siiri Sisask võis kunagi paarkümmend aastat tagasi laulda, et "ma ei maga ja ma ei söö", aga tegelikkuses on kõik vastupidi. Selgus, et kui inimene on magamata, tekib temas iha rasvase rämpstoidu ja maiustuste järele.

Unepuudust on varemgi ülesöömise ja nadide toiduvalikutega seostatud. Seda kinnitab ka Chicago ülikooli teadlaste värske uuring.

Ajakirjas SLEEP ilmunud uuringus nendivad teadurid, et magamata inimestele meeldivad kartulikrõpsud, maiustused ja küpsised palju enam tervislikest valikutest. Noorte, tervete vabatahtlikega tehtud katsed näitasid, et uneta jäetud inimesed ei suutnud sellistele kiusatustele vastu panna isegi siis, kui tegelikult oli nende kõht täis ja 90% päeva kalorivajadusest juba söödud.

Teadlased ütlevad, et unepuudus mõjutab endokannabinoidsüsteemi meie ajus samal viisil, nagu kanepisuitsetamine. Ehk siis - unepuudusest tingitud iha snäkkide järele tekib sama mehhanismi kaudu, tänu millele tahab kaloririkast, rasvast rämpstoitu inimene, kes on kanepit suitsetanud.