Tappev narkootikum on murdnud omale tee Soome (ja nähtavasti ka Eesti) turule

 (76)
Tappev narkootikum on murdnud omale tee Soome (ja nähtavasti ka Eesti) turule
https://hometestingblog.testcountry.com

Vähemalt viis inimest Soomes on sel aastal surnud äärmiselt ohtlikku opioidi - U-47700 manustades. Tegemist on uut tüüpi narkootikumiga, mis aeglustab inimese hingamist kuni äkilise surmani välja. Kiiresti üleannusena sisse võetuna põhjustab see hingamise täieliku seiskumise ja teadvuse kaotuse, edasine on pigem juhusest kinni.

Selle narkootikumi kohta on kasutusel ka ingliskeelne hüüdnimi pinky või pink, algselt oli tegemist siiski roosat värvi ravimiga, mida töötas välja 1970. aastatel ravimifirma Upjohn. Kuna tegemist on narkootikumina kasutatava ravimiga, mis selgelt tapab inimesi, keelustas Rootsi selle müügi käesoleva aasta alguses.

Kevadel on mingisugune kogus seda narkootikumi Soome turule ilmunud ja surmajuhtumid hakkasid kohe järgnema. Enamasti tuuakse selliseid muundatud narkootikume Soome turule Aasiast, tihti internetikaubanduse vahendusel, ning narkootikumide sissevool Soome üldse on järsult kasvanud internetikaubanduse hiilgeajal alates 2005. aastast.

Soomes korraldatakse surmajärgne lahkamine kõikidest surnutest 17 protsendile, toksikoloogiline analüüs 13 protsendile, ehk tegelikult on ka viie surmajuhtumi seostamine selle ravimiga pigem juhuvalimi tulemus, kuigi noorte hukkunute testimine ongi riigis peaaegu sajaprotsendiline.

Helsingin Sanomat teab, et sama narkootikum on levinud ka Eestis.