Supertaifuun Meranti lajatas täie jõuga Taiwani pihta, veel kõvem hoop ootab Hiinat

 (3)

Tegemist on selgelt selle aasta võimsaima tormiga üldse, viienda kategooriani tugevnenud supertaifuuniga, mis tuiskas võimsa pöörisena üle Taiwani lõunaosa ja tabab homme ka mandri-Hiina rannikut. Tuulte kiiruseks mõõdeti püsivalt 370 km/h ehk ligi 103 m/s. Purustuste suurust on praegu veel vara kokku lugeda, kuid on selge, et neid jätkub.

Õhurõhu languselt on tegemist tugevaima supertaifuuniga alates 2010. aasta taifuunist Megi, ja tuulte kiiruselt tugevaima taifuuniga pärast 2013. aasta taifuuni Haiyan. Viimane nõudis teatavasti enam kui 7000 inimelu. Ükski orkaan Atlandilt ei jõua võimsuselt ligilähedalegi.

Esialgsed andmed räägivad vaid kahest vigastatust, 260 000 elektrita jäänud majapidamisest, 1500 evakueeritust ja lennuliikluse seiskamisest. Ligi 4000 sõjaväelast saadeti kohale ka purustusi likvideerima. Kuid need andmed on esialgsed.

Kui maru Hiina Guangdongi provintsi homme tabab, on arvestatud, et tegemist on rängima taifuunitabamusega lausa 47 aasta jooksul. Kuid taifuunipöörise täpset liikumist on raske isegi ette näha, sest seda mõjutab ka teine taifuun Malakas, mis paikneb tuhande kilomeetri kaugusel Mariaanides.

Seotud lood:

Merantil kulus vaid 24 tundi, et kasvada esimese kategooria tormist viienda kategooria supertaifuuniks. Hiina rannikut peaks tabama isegi 13 meetri kõrgused lained.