Sinise laava vulkaan Etioopiast - parem kui mürki sisse ei hinga

 (2)

See on vulkaan, aga mitte selline, nagu me neid enamasti tunneme. Helesinine laavavool on nähtav Etioopias Danakili kõrbe serval asuva vulkaani peal. Selle kõrbe näol on tegemist niigi ühe tulisema piirkonnaga maakeral, kus keskmine temperatuur on umbes 27 kraadi, päeval kerkides ligemale 50 kraadini üle nulli. Vulkaanil on olukord veelgi tulisem.

Ka selle vulkaani laava on ju tegelikult tavaline oranž-punane, aga sinise tooni võtab ta külge, sest samal ajal maa seest välja valguvad väävelgaasid põlevad sinise leegiga. Ja seega eu tasu ka Prantsuse fotograafi Olivier Grunewaldi süüdistada värvifiltrite kasutamises, sinine ongi selle vulkaani loomulik värv. 

Parimate kaadrite saamiseks pidi ta küll ootama loojangut, enne kui päevavalgus oli lõplikult kadunud, ja ka pidi ta ootama enne kui tuul temast eemale puhus, et üldse vulkaanile lähemale pääseda.  Aga pilt, mis talle avanes on meie planeedil tõeliselt ebatavaline.

Ja seda tööd pidi fotograaf tegema gaasimask peas, sest gaasipilved, mida tuul selle vulkaani kohalt laiali puhub, on tapvalt mürgised. Tal oli juba varem kogemus tegutsemisest Kawah Ijeni vulkaani juures, mille järel ta riided haisesid pikka aega mädamunade järele.