OLUKORD LOOMAAIAS: kaks haigestunud töötajat, loomadel aktiivne sigimisaeg


Tallinna Loomaaed 80
Tallinna Loomaaia kaamlidFoto: Tiit Blaat

Pandeemia tõttu nüüdseks juba kolmandat nädalat suletud Tallinna loomaaias on tänaseks koroonasse haigestunud kaks töötajat, loomade tervis on aga märksa parem ja neil käib aktiivne sigimisperiood.

„Seni on haigestumine tuvastatud kahel töötajal. Neist ühe seisund on stabiilne ja ta on juba paranemas ning teise haigestumisjuhtum on uuem. Töötajad, kes viirusekandjatega kokku võisid puutuda, on omakorda saadetud testimisele," rääkis Fortele loomaaia pressiesindaja Killu Kuuben.

Kui mõne aja eest tekitas rohkelt kõneainet ühest COVID-19-sse haigestunud tiigrist New Yorgi Bronxi loomaaias, siis Tallinna loomaaias loomade nakatumist koroonaviirusesse veterinaarid tänaseks täheldanud ei ole.

„Üldiselt võib öelda, et loomade tervis on parem kui inimeste oma selle kriisi käigus. Enamikel loomaaialoomadel, sealhulgas näiteks faasanitel, ilvestel ja naaritsatel, on praegu käimas kevadine aktiivne sigimisperiood. Ehk loomad tunnevad end hästi, tegelevad rahulikult oma asjadega ja varakevadisi haigusilminguid täheldatud ei ole," ütles Killu Kuuben.

Loomaaed on töötajate ja loomade kaitsmiseks rakendanud territooriumil täiendavaid ohutusmeetmeid. Töötajad kannavad selleks tööl olles kaitsemaske- ja kindaid, desinfitseerivad hoolega nii käsi, töövahendeid kui ruume. Aedikute juurde on paigutatud spetsiaalsed desomatid.

Kuuben märkis, et ulukihooldajate liikumine ohugruppi kuuluvate loomade juures on viidud miinimumini ning ka omavahelises suhtluses hoitakse nõuetekohast distantsi.

Seotud lood:

„Kõik inimesed, kes saavad kodus töötada, on loomaaiast ära, samuti ka vanuse poolest riskigruppi kuuluvad töötajad. Loomaaia inimesed on tublid ja töötavad eriolukorras ennastsalgavalt, kui vaja ka vähendatud koosseisu ja suurema koormusega. Loomade vajaduste arvelt kokku ei hoita, varustamine ja ehitustegevus käib normaalselt," märkis ta.

Tallinna loomaaed on külastajatele suletud alates 26. märtsist.

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!