Mõtle suurelt: tuhanded ämblikud katsid terve heinamaa ühe suure võrguga


Mõtle suurelt: tuhanded ämblikud katsid terve heinamaa ühe suure võrguga
Foto: Tracey Maris/Storyful

16. aprillil sattus uusmeremaalane Tracey Maris ootamatule vaatepildile, Gordon Spratt Reserve'i jalgpalliväljaku naabruses Papamoas, Uus-Meremaal. Terve väli oli kaetud 30 meetri pikkuste ja ligemale kolme meetri laiuste hiiglaslike ämblikuvõrkudega, mida pununud tuhanded pisikesed ämblikud.

Koht, mida tuhanded pisikesed mustad ämblikud niimoodi hõivama hakkasid, oli hiljuti muudetud kõrgendatud, võimaliku tsunami eest põgenemise alaks, asub ju see 20 000 elanikuga kuurort otse ookeani ääres, ja nähtavasti olid ka ämblikud otsimas üleujutuste eest pääsemiseks kõrgemat kohta.

Tegemist on arvatavalt Cambridgea perekonda kuuluvate ämblikega, nn linavõrgu ämblikega (sheetweb spider), kellel kombeks punuda küll meetrilaiuseid võrke, et siis ise peamiselt ööpimeduses putuksaaki varitseda. Elutsevad need ämbrikud just peamiselt Uus-Meremaal.

Selle perekonna suurim ämblik, Cambridgea foliata on küll pikkade jalgadega, et tema suurust on võrreldud pigem inimese käelabaga, aga perekonda kuulub ka palju väiksemaid ämblikke. Hiigelvõrku on pununud ilmselt ühisesse, kuigi tuvastamata liiki kuuluvad tuhanded ämblikud ühiselt.

Seotud lood:

Paraku lõhkus seda hiigelvõrku juba üle heinamaa jooksnud koer, järgnev äikesetorm pühkis aga võrgu üldse ära, nii, et päev hiljem polnud hiigelvõrgust enam midagi näha.