Microsofti kaasasutaja annetab keskkonna heaks raha, tema jaht lõhub aga korallrahusid (vähemalt sai süüdistuse)

 (2)
Microsofti kaasasutaja annetab keskkonna heaks raha, tema jaht lõhub aga korallrahusid (vähemalt sai süüdistuse)
Paul Alleni jaht MV Tatoosh. (Foto: Wikimedia Commons / kasutaja Seastar357)

Tehnoloogiahuvilised on Paul Allenist vahest kuulnud. Rikkur (väidetavalt 51. rikkaim isik maailmas), muusik, leiutaja, koos Bill Gatesiga tehnoloogiahiiu Microsoft asutaja.

Paul Allen pole Gatesiga võrdselt üldtuntuks saanud ja jõuab uudistesse tavaliselt pigem heategevusliku tööga. Ta on annetanud palju keskkonna hüvangu nimel ja suunanud raha ka maailmamere tervistamiseks.

Kurva irooniana tuleb seega, et mees on sattunud skandaali keskele just keskkonna hävitajana.

Alleni luksusjaht lõhkus jaanuari keskel Kaimani saarte lähedal u 1300 ruutmeetrit korallrahu. Hävingu korraldanud täpsemalt 91-meetrise jahi MV Tatoosh ankrukett.

Süüdistus on esitatud. Kui edasine uurimine seda kinnitab, ootab meest ca 550 000 eurone trahv.

Alleni esindajad eitavad, et laev või selle töötajad on korallrahule viga teinud.

Paul Allen (Foto: REUTERS)
Seotud lood:

Mis on üldse korallrahu?

Korallrahu ehk -riff on lubjarikastest korallide lademetest moodustunud pinnavorm, mil on ümbritsevale keskkonnale suur ökoloogiline mõju, kuna see on mh paljude liikide kodu.

Korallrahu on tavaliselt sooja madala mere põhjas, aga nt Malediivide juures ulatub kuni 2200 meetri kõrgusele merepinnast.

Korallrahu on suurim elusorganismide loodud struktuur Maal. Seda on Maal kokku hinnanguliselt 600 000 ruutkilomeetrit. Ca 1300 ruutmeetrit sellest peab nüüd jahtlaeva tõttu paraku maha arvama.