Mehe hukutas paelussi vähk

 (16)
Mehe hukutas paelussi vähk
Paelussi vähirakud. (Foto: CCDC)

Normipäraselt funktsioneerivate rakkude vähirakkudeks muundumine ähvardab kõiki loomi, alates inimestest lõpetades erinevate parasiitidega.

Arstiteadlased kirjeldavad nüüd tavatut surmajuhtumit, kus immuunpuudulikkusega kolumbialasele sai saatuslikuks soolestikus pesitsenud paelussi kasvajad, kirjutab ERR Novaator.

Keskealine mees pöördus Colombias arstide poole pärast mitu kuud köha, palaviku ja kaalukaotuse käes vaevlemist. Enam kui kümme aastat varem oli mehe vereringest leitud HI-viirus, mis viis immuunpuudulikkuseni.

Nakatanu ei võtnud oma viimastel eluaastatel ka ravimeid. Uuringute käigus leiti vähikoldeid nii mehe kopsudest kui ka lümfisõlmedest.

Kasvajarakke lähemalt uurides täheldasid aga juhtumiga tegelenud arstid, et kuigi vähirakud paljunesid ja koondusid kämpudesse nagu tüüpilised vähirakud, olid need inimeste rakkudest ligikaudu kümme korda väiksemad.

DNA testid näitasid, et tegu on hoopis kääbus-paelussi Hymenolepis hana rakkudega, kuigi väliselt need parasiidirakke ei meenutanud.

Loe täisteksti saidil ERR Novaator!