Maroko üks põletavamaid probleeme leidis uuendusliku lahenduse

 (34)

Mitmel pool maailmas ollakse hädas põudadega ning joogikõlbuliku vee võimaldamine elanikkonnale muutub üha keerulisemaks.

Nutikad insenerid on pakkunud välja lahenduse, mis võiks mageveekriisi leevendada — udukorjemasina!

Viimase paari kümnendi tehnoloogilised edusammud on teinud sellise võimaluse mõeldavaks ning nüüd on olemas ka praktiline kava rakendamiseks udurikastes piirkondades nagu Maroko lõunaosa.

Hiljuti paigaldatud „pilvepüüdjateks“ — CloudFisher — ristitud reklaamtahvlitele-udupüünistele on peagi oodata lisa. Eelduste kohaselt maailma suurimaks kujunev udukorjesüsteem peaks igal udusel päeval „pigistama“ atmosfäärist välja keskeltläbi 37 000 liitrit vett.

Projekt leiab aset Saksa ettevõtte Aqualonis, mõnede teiste Saksa firmade ning Maroko maapiirkondade vee ja haridusega varustamise eest võitleva mittetulundusühingu Dar Si Hmad koostöös. Ambitsioonikas plaan on juba pälvinud ÜRO kliimamuutuste raamkonventsiooni auhinna, ehkki pole veel täies mahus ellu viidudki.

Dar Si Hmad ja CloudFisher paigaldavad lähiajal ülejäänud reklaamtahvlid ning koolitavad seejärel kohalikud elanikud neid kasutama ja korras hoidma.