Lummav kaader: Eesti loodusfotograafi Tallinnas tehtud ülesvõte valiti National Geographicu rahvusvahelisse märtsinumbrisse

 (45)
Lummav kaader: Eesti loodusfotograafi Tallinnas tehtud ülesvõte valiti National Geographicu rahvusvahelisse märtsinumbrisse
Foto: Andrei Reinol

Pildi autoriks on loodusfotograaf Andrei Reinol ning jäised moodustised, mis meenutavad justkui merest kerkinud kupleid või kiivreid, on üles võetud Paljassaare poolsaarel.

National Geographic Eesti ütleb oma Facebooki lehel järgmist: "„Nägemuste“ rubriigis ilmub sel korral ka Eesti fotograafi Andrei Reinoli lummav loodusfoto, millega Reinol astub nende väheste piltnike sekka, kelle foto on avaldatud National Geographicu rahvusvahelises ajakirjas."

Mullu pälvis sama foto ka esikoha maailma suurima fotokonkursi Sony World Photography Awards rahvuslikus kategoorias.

"Ma tean, kui oluline on olla suurepärase maastikupildi tarvis õigel ajal õiges kohas," kirjeldas Reinol Fortele foto sündi. "Seepärast on hea kanda kaamerat alati kaasas. Tänapäeva hübriidkaamerad võimaldavad oma kerge kaalu ja kompaktsuse juures seda teha. Ideaalne muidugi, kui etteplaneeritud fotomatkal valgus ning olud looduses su tegemisi soosivad.

Õigete tingimuste täitumisel võib iga koht tundmatuseni muutuda. Ka vanadest sadamakai vaiadest võivad saada väga fotogeenilised objektid. Kes oleks osanud oodata, et piisavalt külm ilm neile jäämütsid pähe paneb?

Oma osa mängis mõõn, mis merevee piisavalt madalale oli langetanud. Maastikupildi esiplaaniks sobisid nad suurepäraselt. Tavaliselt ei paista nad vee alt väljagi. Kuna õhutemperatuur langes alla nulli, siis auras meri ning kattis kinni kõik ümbruses oleva vaatevälja. Minu paremal käel olevad inetud sadamakraanad olid kui vati sees. Üle mere paistev linna siluett oli kadunud kui tina tuhka. Ka varahommikul tööle sõitvate autode rida ei olnud paista.

Seotud lood:

Eriti põnevaks muutus olukord aga siis, kui juba tõusnud päike end udu vahelt läbi pressima hakkas. Esimesed valguskiired olid silmipimestavalt kuldsed ning lisasid juba niigi lummavale vaatepildile viimase sära. Sel hetkel teadsin, et olen õigel ajal õiges kohas. Aga on hetki, mis jäävadki vaid mälestustesse. Seekord tundsin headmeelt, et sain sellest looduse mängust osa, ning talletasin ta ka oma kaamerasse. Nüüd on võimalus seda teiega jagada."

Andrei Reinoli fotodega saab lähemalt tutvust teha tema kodulehel.