Kummaline vaatepilt: kalkunid asusid tänaval vedeleva surnud kassi ümber leinamarssi pidama

 (10)
Kummaline vaatepilt: kalkunid asusid tänaval vedeleva surnud kassi ümber leinamarssi pidama
Kalkunite marss.Ekraanitõmmis

USA idarannikul Bostonis üles võetud videost näeb, kuidas linnud korrapärases ringis ja ühtlases tempos ümber korjuse kõnnivad. Üpris ebaharilik stseen - ent mis võiks sellise käitumise põhjuseks olla?


California ülikooli bioloog Alan Krakauer ütles Twitteris välgukiirusel levima hakanud video kohta portaalile The Verge, et linnud võivad tegeleda niinimetatud "hävitajavaatlusega". Toiduahela madalamal astmel asuvad loomad lähenevad mõnikord ise kiskjale. Selline käitumine võib küll tunduda riskantne, ent võib saaklooma hoopis aidata. Kui kiskja teab, et ta saakloom teab tema kohalolekust, võib sellest piisata, et kiskja minema peletada. Vaatlus annab aimu ka sellest, kui huvitatud kiskja ründamisest on. Krakauer sõnas, et on näinud metskalkuneid samamoodi ka ühe surnud koioti ümber marssimas.

California osariigi kalade ja metsloomade osakonna kalkuniekspert Scott Gardner ütles, et kassi korjust vaadelnud kalkunid võivad olla ringkäiku justkui "kinni jäänud", sest nad liiguvad tavapäraselt parves üksteise sabas.