Kui tihti tuleks voodilinad puhaste vastu välja vahetada? Mikrobioloog annab nõu

 (42)
Kui tihti tuleks voodilinad puhaste vastu välja vahetada? Mikrobioloog annab nõu
Hiinas töötav hotellide katsemagaja preili Zhuang tööhoos.Reuters

Me veedame enam kui kolmandiku oma elust voodis. See paik võib aga kiirelt omalaadseks botaanikaaiaks muutuda, kus bakterid ja seened vohavad.

New Yorgi ülikooli mikrobioloog Philip Tierno ütles Business Insiderile, et kui liiga kaua samade linade vahel magada, võib voodiriiete kortsude ja voltide vahel lokkav elu isegi meie haigestumist põhjustada.

Selleks, et soovimatud eluvormid ei saaks kurja teha, soovitab Tierno värsked, puhtad linad voodisse panna korra nädalas.

Inimesed toodavad aastas magades keskmiselt 98 liitrit higi. Kui on palavad ja niisked ilmad, tekib voodis higistava inimese tõttu seal ideaalne keskkond erinevate seenekultuuride vohamiseks.

Hiljuti leiti ühest uuringust, mis keskendus voodiriideist seente otsimisele, et pooleteise kuni kahekümne aasta vanused sulg- ja sünteetilised padjad võivad sisaldada nelja kuni seitseteist erinevat seeneliiki. Lisaks inimkehast pärit mikroobidele on voodis ka mujalt saabunud pisilasi.

Tierno sõnul muutub kogu see mustus märkimisväärseks juba nädala aja jooksul. Isegi siis, kui inimesel ei ole allergiat, võib tema organismis ikkagi allergiline reaktsioon tekkida.