Kõigi aegade rekord: talvised vihmahood on ajanud Thamesi jõe üle kallaste

 (4)

Kagu-Inglismaa elab praegu tõelises tulvahirmus, sest Thamesi jõgi on ajanud üle kallaste, ning kohati on saavutanud ka ajaloo (mõistagi siis kirja pandud ajaloo) kõige rekordilisema  veetaseme. Põhjuseks lume sulamine ja samal ajal jätkuvad vihmasajud.

Londoni serval asuva Dittoni saare juures oli veetaseme rekordiks mõõdetud juba 6.75 meetrit üle merepinna, kui tavaliselt on sealseks normiks 4.46 kuni 5.50 ja seniseks rekordiks oli 6.70 meetrit üle merepinna. Kõigi aegade rekordid on purustatud ka Windsor Parki ja Sunbury Locki mõõtmispunktides, mujal on veetase lähenemas rekordilistele kõrgustele. Ja vihma sajab endiselt.

Üleujutuste vastu on Thamesi jõe kaldaid muidugi ka varem kindlustatud, aga nüüdne rekordiline üleujutus on sundinud otsima ka dramaatilisemaid meetmeid - praegu armee abil kuhjatavad 60 sentimeetrit kõrged liivakottidest vallid on pigem ajutine ravim selle loodusõnnetuse vastu.

Viimase nädalaga on veevangi jäänud ligemale 600 kodu, ja kuigi 180 000 jõeäärset kinnistut ongi kaitstud, siis 138 000 kinnistut 16 erinevas kohas on tõelises uputuseohus, teatab Briti keskkonnaagentuur.