KAARDID: Tõesti, kõik teed viivad Rooma (või näiteks Tallinna)

 (8)

Moovel, mis kujutab endast Daimleri finantsteenuste pakutavat äppi, näidates, kuidas kiiremini punktist A punkti B jõuda, lasi kaardile joonistada teedevõrgud Euroopas, mis toimivad antiikaja põhimõttel: "Kõik teed viivad Rooma."

Kui kõik teed viiksid Rooma... Kaart: Moovel

Kasutades algoritme mõõtsid nad kaardile kõige otsemad teed Rooma, võttes aluseks 486 713 sõidu alguspunkti ja näitasid, et selline teedevõrk on tõesti olemas. Kas just ühesuguse teekattega, on teine teema. Igatahes Tallinn-Pärnu-Riia-Kaunas paistab olevat loomulikum tee, kui kõrvalepõiked Tartusse ja Vilniusse.

Vaata ka Mooveli lehekülge

Seotud lood:

Teine kaart. Kui arvestada eraldi tõmbekeskusi Euroopas, nimelt pealinnu, sh Tallinna, on teedevõrgul oma ilu:

... ja Tallinn oleks ise Rooma. Kaart: Moovel


Veidi kummaline on küll Luksemburgi, Andorra, Monaco, Liechtensteini ja San Marino nii suur välja joonistamine. Ja Saksamaal paistab olevat kaks pealinna, "mõistagi" Praha ja Berliin. Krimm ja Kuban on nihkunud hoopis Chișinău mõjusfääri. Nii nagu Peterburi linn pigem Tallinna mõjusfääri.

Tegelik pilt pisut erineb

Lisame siia tegeliku suurte magistraalide võrgu, nagu see Euroopas seni toimib. Pigem kõik teed viivad Brüsselisse, nimelt Lõuna-Saksamaa kaudu. Ja pika kaarega kulgevad ka Eesti, Läti ja Leedu ühendused Euroopasse.

Trans European Transport Network.https://www.nordregio.se