Inimesi on varsti 8 miljardit – vaata, mitmes planeedil elanud inimene olid sünnihetkel sina

 (33)
Inimesi on varsti 8 miljardit – vaata, mitmes planeedil elanud inimene olid sünnihetkel sina
Foto: ©Lightroom / NASA / TopFoto

Praegu 70-aastane inimene sündis maailma, kus elas 2,5 miljardit inimest. Sel suvel ilmale tulevaid lapsi võtab aga vastu juba 7,7 miljardit liigikaaslast ja kaheksa miljardit peaks täituma 2023. aastal.

Soome rahvusringhääling Yle on oma veebilehele üles pannud kalkulaatori, mille abil võid teada saada mitmes hetkel planeedil elanud inimolend olid sündides sina.

Selleks tuleb lahtritesse sisestada kõigepealt sünnipäev, siis sünnikuu ja seejärel sünniaasta ning vajutada noolele. Kalkulaator arvutab, kui suur oli maailma rahvaarv ligikaudselt sinu sünnipäeval.

Rahvastiku kasv on viimase kahe aastasaja jooksul olnud peadpööritav ja sellele ei paista ka lõppu, kuigi see võib aeglustuda, selgub ÜRO värskest raportist.

Veel kakssada aastat tagasi oli homo sapiens’e napp miljard, milleni jõudmiseks oli kulunud kogu eelnev aeg.

Järgmised miljardid tulid juba kiiresti. Viimaseks aastatuhande vahetuseks oli meie arv juba kuuekordistunud ja aastaks 2050 võib meid olla 9,7 miljardit.

Sajandi lõpuks on inimesi ÜRO hinnangul 11 miljardit. Suurim rahvastiku kasv leiab aset Saharast lõunas asuvas Aafrikas, kus elanikkond kahekordistub 2050. aastaks.