Haruldane vaatepilt: Lõuna-Aafrika Vabariigis sündis vabas looduses valge lõvikutsikas


Haruldane vaatepilt: Lõuna-Aafrika Vabariigis sündis vabas looduses valge lõvikutsikas
Valge lõvikutsikasFoto. Reuters/Scanpix

Lõuna-Aafrika vabariigi Ngala looduspargi töötajad leidsid tavalisel tööpäeval haruldase üllatuse: emalõvi valge lõvikutsikaga.

Pargitöötaja Lyle Bruce McCabe rääkis National Geographicule, et kuulsid oma pargi ringkäigul heledat niutsumist ja lähemale minnes leidsid emalõvi juurest üllatava avastuse. Ei tema ega ta 26-aastase staažiga kolleeg polnud kunagi varem valget lõvikutsikat näinud.

Valge lõvikutsikas on looduses nii haruldane, sest on leukistlik loom. See tähendab, et tema vanematel on mõlemal retsessiivne muteerunud geen, mis toodab naha ja karvkatte pigmenti mõjutavat hormooni melaniini. Nende järeltulija, leukistliku looma organism küll toodab melaniini, kuid häire tõttu see ei jää tema karvkatesse pidama ning selle värvus on valge.

McCabe'i sõnul on veelgi haruldasemad täiskasvanud valgel lõvid, sest loomade organismid on nõrgad ning paljud ei elagi täiskasvanueani.

Haruldane leid ei rõõmustanud ainult pargitöötajaid, vaid ka sealseid külalisi, kes väiksest imeloomast ka pilti tegid ja seda sotsiaalmeedias jagasid: