GALERII: vaata, millised vahvad loodusfotod tunnistati tänavuse Vereta jahi parimateks!

 (10)
GALERII: vaata, millised vahvad loodusfotod tunnistati tänavuse Vereta jahi parimateks!
Ollar Kallase tehtud tänavuse Vereta jahi võidufoto.Ollar Kallas.

Võiduklõpsu autoriks on Ollar Kallas pildiga pelglikust mägrast. Mäger oli tänavuse fotovõistluse “saakloom” ja ühtlasi ka aasta loom. Fotosid näeb füüsilisel kujul novembri keskpaigani üleval RMK Tallinna kontori aatriumis aadressil Toompuiestee 24.

Vereta jahi korraldaja Tiit Hundi sõnul oli žürii otsus üksmeelne. „Keerulistes valgusoludes tabatud pilt parasjagu urust välja astuvast õieli käpaküünistega mägrast, kel vürtsiks kasukal kaks sääske, oli võitu väärt,“ kinnitas Tiit Hunt.

Vereta jahi loodusfotovõistluse toimus üheksateistkümnendat korda. Saak oli külluslik, sealhulgas õnnestus pildile saada Eestis üliharuldane järvekaur ning muidu kehvasti portreteeritav väike vilgas metsnugis. Ka Vereta jahi saaklooma mäkra tabati mitme rakursi alt, nii et žüriil oli, mille seast valida. Lisaks peaauhinnale anti välja ka terve hulk eriauhindu.

Põder. Foto Tarmo Mikussaar. Ajakirja Eesti Mets auhind. RMK
Metsnugis. Foto Tarmo Mikussaar, RMK auhind. RMK
Mäger ja kährik. Foto Olavi Hiiemäe, Eesti Jahimeeste Seltsi eriauhind. RMK
Halljänesed. Foto Märt Haamer, Looduse Omnibussi auhind. RMK
Foto Kaupo Kikkas. Ajakirja Horisont auhind. RMK
Ahven. Foto Kaido Haagen, Overalli auhind. RMK
Metsise pesa. Foto Kaarel Vahtramäe, ilm.ee ja hotell Pesa auhind. RMK
Foto: Kaarel Vahtramäe. Lemeks Grupi auhind. RMK
Metskits, foto Jüri Etverk. NOR-EST Woods auhind. RMK
Tüll. Fotograaf Ingmar Muusikus. Eesti Looduse ja Fotoluksi auhind RMK
Aigar Kulli tabamus põdrast, Eesti Jahimehe eriauhind. Aigar Kull
Seotud lood:

XIX Vereta jahti peeti 20.-22. mail Simisalus Põhja-Kõrvemaal. Järvamaa metsades-rabades-lagendikel müttasid 33 fotograafi oma fototehnikaga varavalgest hilisõhtuni tabamaks selle kandi looduslikku mitmekesisust ja fotogeenilisi loomi.

Vereta jahti korraldavad RMK ja Overall Eesti AS. Näitus on avatud 14.10-14.11 RMK Tallinna kontori aatriumis (Toompuiestee 24) esmaspäevast reedeni kella 9-18. Näitus on külastajatele tasuta. Näitusel olevad pildid on prinditud Overallis.

Vereta jaht on pärisjahile sarnanev jaht, kus relvadeks fotokaamerad, laskemoonaks mälukaardid ning jahisaagiks hulgaliselt looma- ja looduspilte. Ei ühtegi pauku, ainult vaiksed kaameraklõpsud. Vereta jahi eesmärgiks on iseloomustada piltide kaudu piirkonna maastikke ja selle asukaid.