FOTOD | Sukeldujad leidsid Wellingtoni rannast hirmsuure kalmaari

 (18)
FOTOD | Sukeldujad leidsid Wellingtoni rannast hirmsuure kalmaari
Kuvatõmmis esimest hiigelkalmaari kujutavast videostFoto: Reuters

Uus-Meremaal Wellingtoni lähedal Red Rocksis sukeldumas käinud mehed avastasid veest välja tulles rannast 4,2 meetri pikkuse hiidkalmaari, vahendab Daily Mail. Kolm venda - Daniel, Jack ja Matthew Aplin ütlesid, et nad on varasemalt küll sukeldudes haikalasid näinud, kuid mitte ealeski pole nad näinud niivõrd suurt kalmaari.

Mehed andsid oma leiust teada NIWAle (National Institute of Water and Atmospheric Research), mis tegeleb Uus-Meremaal õhu ja vee uurimisega. Sealsed teadlased viisid eluka rannast minema ning ütlesid, et tõenäoliselt on tegemist hiidkalmaariga ning sellise suurusega isend ei ole küll tavaline, aga samas ka mitte midagi väga erilist.

Hiidkalmaarid elavad ookeani süvavetes ning võivad kasvada ülisuureks - emased kalmaarid võivad kasvada kuni 13 meetri pikkuseks, isasorganismide maksimumkasv jääb 10 meetri ringi, kuid keskmine hiidkalmaari pikkus on umbes 5 meetri ringis.

Nende tabamine on võrdlemisi keeruline, kuna loomad elavad niivõrd sügaval ookeanis. Nimelt said teadlased esimesed pildid elus hiidkalmaarist loomulikus keskkonnas alles 2004. aastal, esimene video oma elukeskkonnas hiidkalmaarist pärineb aga alles 2012. aastast.

Hiigelkalmaar Foto: Oceanhunterteam/Facebook
Hiigelkalmaar Foto: Oceanhunterteam/Facebook