Eesti inimesed saavad nüüd näha pikemat ja täpsemat ilmaprognoosi

 (12)
Eesti inimesed saavad nüüd näha pikemat ja täpsemat ilmaprognoosi
Keskkonnaagentuur

Keskkonnaagentuur võttis ilmateenistus.ee lehel alusmudelina kasutusele Euroopa Keskpika Ilmaennustuse Keskuse (ECMWF) prognoosmudeli, mis võimaldab ilma pikemalt ja täpsemalt ette ennustada.

Uuele alusmudelile üleminek tähendab seda, et kui varasemalt sai Keskkonnaagentuuri ilmateenistuse kodulehel mudeli ilmaprognoosi näha ette kuni 54 tundi, siis ECMWF ilmaprognoosi on võimalik ette vaadata kuni 90 tundi.

„Lisaks on see ka senisest täpsem, " kommenteeris uuendust Keskkonnaagentuuri juht Taimar Ala. „Näiteks möödunud nädalal Eestit ja Soomet väisanud torm Aila oli ECMWF prognoosmudeli poolt mitu päeva varem ette prognoositud."

Mudelprognoos uueneb iga kuue tunni tagant.

„Ametlikke ilmaennustusi ja -hoiatusi koostavad ning annavad ilmaga toimuvatele protsessidele jätkuvalt seletusi ja tähendusi meie sünoptikud, kelle jaoks on prognoosmudelid oluliseks töövahendiks," lisas Ala.

Automaatseid ECMWF mudelarvutusel põhinevaid ilmaprognoose saab vaadata aadressidel: http://www.ilmateenistus.ee/ilm/prognoosid/mudelprognoosid ja http://www.ilmateenistus.ee/asukoha-prognoos/