Eesti elanikest üle poole on ülekaalulised, põhjust tuleb otsida peidetud magusast ja rasvast

 (70)

Sel nädalal avaldas rahvusvaheline uuringufirma küsitluse tulemused, mille kohaselt peab üle poole Baltikumi rahvastikust end ülekaaluliseks.

Vahendab ERR Novaator

ERR Novaator küsis Tervise arengu instituudi (TAI) seire ja hindamise osakonna juhatajalt Eha Nurgalt, kuidas Eesti elanike ülekaalulisusega tegelikult on.

„Kui vaadata just äsja ilmunud Eesti täiskasvanud rahvastiku tervisekäitumise uuringu põhjal avaldatud tulemusi, siis 52 protsenti meie täisealistest inimestest tõesti on ülekaalulised,“ ütles Eha Nurk.

Siinkohal on oluline muidugi teha vahet Nielseni uuringuga, mis väidab, et 57 protsenti eestlastest peab end ülekaaluliseks – on oluline vahe, kas inimesed väidavad, et on ülekaalulised või nad ka tegelikult on. Eha Nurga osutatud uuring väljendab arvutuslikke tulemusi inimeste endi öeldud pikkuse ja kehakaalu põhjal ja see tulemus väljendab tõsist probleemi.

Kümmekond aastat tagasi oli Eesti rahvastikust ülekaalulisi inimesi ligikaudu 40 protsenti. Enne seda püsis enam-vähem samal tasemel. „See on tõesti väga tõsine probleem, arvestades, et järjest enam on ülekaalulisi lapsi.“

Ülekaalulisus ühiskonnas on seotud eluviisiga. „Kui vaadata meie elu, siis see on tehtud väga mugavaks,“ ütles Nurk.
Loe pikemalt ERR-ist

Metsakonverents 2019