EAS tahab turistidele luua 200 desinfitseerimiskohta

 (7)
EAS tahab turistidele luua 200 desinfitseerimiskohta
Presto

EAS-i turismiarenduskeskus plaanib luua üle Eesti ligi 200 VisitEstonia bräninguga desinfitseerimiskohta, kus turistid saaksid oma käsi puhastada.

Kätepuhastamisjaamad on plaanis üles seada sadamatesse, rongi- ja bussijaamadesse, suurematesse hotellidesse ning muude turismiatraktsioonide lähedusse.

„Eesmärk on pakkuda turistidele korralikku ja silmahakkavad lahendust käte desinfitseerimiseks ning kogu turvalisuse temaatikale seeläbi ka positiivset tähelepanu tõmmata," ütles turismiarenduskeskuse võtmekliendihaldur Kristiina Kästik.

EAS plaanib selliseid desopunkte töös hoida 2021. aasta septembrini. Peane loosung neil saab olema „Stay safEST".

Koroonaviirus SARS-CoV-2

  • Inimesed, kes kahtlustavad nakatumist koroonaviirusega, peaksid võtma ühendust oma perearstiga, küsima nõu perearsti nõuandeliinilt 1220 (välismaalt +372 634 6630) või koroonaviirusega seotud küsimuste jaoks loodud numbril 1247 või vajadusel kutsuma kiirabi, helistades hädaabinumbril 112.
  • COVID-19 haiguse sümptomid on sarnased gripile. Viiruse levinumad sümptomid on köha, palavik ja hingamisraskused. Parim kaitse nakkushaiguse leviku vastu on käte pesemine ja inimestega kontaktist hoidumine.
  • Vaata koroonaviirusesse nakatunute statistikat Eestis!
  • Loe lähemalt koroonaviiruse ja kehtivate piirangute kohta valitsuse erileheküljelt kriis.ee!
  • Nutitelefoni rakendus HOIA teavitab sind, kui oled olnud lähikontaktis koroonaviiruse kandjaga. Vaata lähemalt!