Võidurebimine - kes on nüüd maailma noorim naissoost lennukikapten?

 (5)

BBC teatab, et easyJeti palgale võetud 26-aastane Kate McWilliams on nende teada maailma noorim naissoost piloot. Ta lendab liinidel ligemale saja sihtpunkti vahet, nüüd juba kapteni paberid taskus. Tema kõrval teenib easyJetis lennutunde muide Briti noorim meessoost piloot, 19-aastane Luke Elsworth, kellel aga kaptenipaberid veel puuduvad.

Rekordite purustamisel käis ka paras võidujooks. Nimelt sai alles juunis Colombia lennufirmalt Avianca Airlines liinidel kapteni paberid kätte 27-aastane Liney Lozano. Mõlemad on küll juba oma viis-kuus aastat lennukeid juhtinud, seni pigem abipiloodi toolil.

Teadaolevalt esimene naispiloot maailmas oli 1908. aastal Thérèse Peltier, kes toona 35-aastasena sai lennukit juhtida küll vaid paarsada meetrit 2,5 meetri kõrgusel maapinnast. Kuulsamaid naispiloote on aga 1937. aastal 39-aastasena Vaikse ookeani kohal kadunuks jäänud Amelia Earhart.

Tänapäeval pole naine lennukit juhtimas küll midagi erakordset, paljudes lennufirmades on naispiloote viis kuni seitse protsenti, ja rekordeid ongi võimalik veel purustada pigem pilootide vanuses (ehk pigem nooruses).