VIDEO: Uus mehitamata luurelennuk on nii kiire, et reaktiivmootorist enam ei piisanud!

 (53)

Uus luurelennuk suudab arendada nii peadpööritavat kiirust, et lendab Londonist New Yorki vaid ühe tunniga. Mehitamata õhusõiduk kihutab kuni kuuekordse helikiirusega.

Ülehelikiirusel lendav mehitamata lennuk SR-72 läbib 5500 km pikkuse maa Londonist New Yorki vaid 60 minutiga, kirjutab ajakiri Imeline Teadus.

Sellise teate edastas USA lennukitööstuskorporatsiooni Lockheed Martin arendusosakond Skunk Works, mis töötab välja välkkiireid lahingu- ja luurelennukeid.

32 meetri pikkuse lennuki tippkiirus ületab helikiiruse kuuekordselt ehk see on 6 machi (umbes 7350 km/h). Kava kohaselt on see lennuk õhkutõusmiseks valmis aastal 2030.

Nii ekstreemse kiirusega liikumiseks varustatakse lennuk uut tüüpi jõuallikaga, mis on kombineeritud tavapärasest reaktiivmootorist ja niinimetatud ülehelikiirusel töötavast otsevoolu-reaktiivmootorist.

Foto: ajakiri Imeline Teadus
Seotud lood:

Selline mootor töötab vaid ülehelikiirusel ja erinevalt mõnedest rakettidest pole vaja põlemisprotsessi tarvis hapnikku kaasa vedada.

Lockheed Martini spetsialistide sõnul tuleb SR-72st nii kiire lennumasin, et radariga on seda võimatu avastada.

Kasutad reklaamiblokeerijat.

Sisu mugavamaks tarbimiseks
telli Delfi Kogupakett või reklaamivaba pakett.

Kogupakett
1€ / kuus*
Sisaldab 11 Eesti tippväljaande tasulist sisu, vähem bännerreklaame, saad jagada kuni 4 kasutajaga.
* Esimene kuu 1 €, edasi 9,99 €
Reklaamivaba pakett
2,99€ / kuus
Saad lugeda tasuta sisu ilma bännerreklaamideta. Ei sisalda tasulise sisu lugemisõigust.
 
Lisan erandi. Vaata AdBlock juhist siit
ja AdBlock Plus juhist siit.
Mõistame, et käid meie juures uudiseid lugemas, mitte reklaame vaatamas. Reklaamidest sõltub meie sissetulek ja see võimaldab meil pakkuda sulle soodsalt head ajakirjandust.