VIDEO: Kosmoseraketi maandumine ujuvale alusele lõpuks ikkagi õnnestus

 (25)

Tegemist oli pigem võimatute missioonide hulka kuulunud ettevõtmisega, kuid kosmosefirma SpaceX sai lõpuks siiski hakkama ka kosmoseraketi maandumisega ookeanipinnal hulpivale platvormile. Varasematel katsetel oli rakett alati külili kukkunud.

CRS-8 kujutas endast järjekordset rahvusvahelise kosmosejaama varustusmissiooni, kui kanderaketiga Falcon 9 teele saadetud kaubalaev Dragon orbiidile viidi, kanderaketi alumine aste aga seejärel ühes tükis maa peale tagasi toodi. Täpsemini, vee peale.

Droonlaev, ebatavalise nimega Of Course I Still Love You, paiknes Atlandi ookeanis ja sellele kosmoserakett ka püstises asendis laskus, reedel, üheksa minutit pärast starti. Kuivale maale laskumisega oli SpaceX samasuguse eksperimendi korras toime tulnud juba mullu detsembris.

Kogu lend:

Samas, kuigi need katsed peaks sillutama teed kosmoserakettide korduvkasutusele, pole SpaceX seni samade rakettidega mitut kosmoselendu ette võtnud. Seda on suutnud hoopis konkureeriv, kuigi oluliselt väiksem firma Blue Origin, oma kosmoseraketiga New Shepard. Aga nemad kosmosejaama ei teeninda.