Ülehelikiirusega Roheline Masin - sõjalennukite tootja kosib tsiviliste

 (9)
Ülehelikiirusega Roheline Masin - sõjalennukite tootja kosib tsiviliste
NASA/Lockheed Martin Corporation

Palju enamat me sellest imelennukist ei tea, kui vaid  seda, et aastail 2030-2035 võiks sellised lennukid juba pilvepiiri murda. Vaja vaid turgu leida.

Supersonic Green Machine ehk siis Ülehelikiirusega Roheline Masin on värvilt keskkonnasõpradele meele järgi, ühtlasi aitab ta ka ületada helibarjääri ilma sellega kaasneva kõrvulukustava pauguta.

NASA esitles seda disaini 2010. aastal kui tõelist tulevikulennukit, mille on välja töötanud Lockheed Martini disainerid. Murrangulist efekti müralämmatamisel pakub just erakordne, pööratud V-tähe kujuline lisatiib lennuki tagaosas. Lisaks peaks olema tegemist ka muidu erakordselt säästliku disainiga, et vastata kõrgendatud keskkonnakaitse nõuetele.

Probleem: Lockheed Martini tellijad on enamasti (täpsemini 85-protsendiliselt) olnud siiski sõjanduse poole peal, ehk tsiviillennunduses peaksid nad enne murdma Boeingu ja Airbusi ülemvõimu. Paraku on kärpekirves üha enam tabamas just USA sõjalist- ja ka kosmose-eelarvet. Sõjalennukite tootjad peavad seega leidma uut turgu.