UFO-fännid vaimustuses: NASA leidis Cerese pinnal ka viis kilomeetrit kõrge püramiidi

 (77)

Müstilised eredad laigud kääbusplaneedi Ceres pinnal pole kadunud ka lähemalt võetud fotodel, kuid lisaks avastas NASA püramiidi meenutava moodustise Cerese pinnal, mis ulatub selle kääbusplaneedi pinnast viie kilomeetri kõrguseni.

Püramiidi kohta paistab olevat küll lihtne seletus, kui arvestada, et see on siiski koonusekujuline mäetipp, kolmnurkset kuju näeb pigem pealiskaudsel vaatlusel:

Samas ei ole ikka veel selge, mis tekitab neid kuulsaid eredaid laike Cerese pinnal, sest lähemal vaatlusel tunduks kääbusplaneedi pinnal olevat mingi eredam piirkond või lausa võõrkeha, mille peal tolm mõnes kohas hõredam ja sealt paistab see objekt eredalt silma. Kas see on suur kettakujuline kosmoselaev mattunud Cerese pinda? Või on siiski olemas mõni loogilisem seletus.

NASA ka veel ei tea.

Cerese eredad laigud. Foto: NASA/JPL-Caltech/UCLA/MPS/DLR/IDA

NASA saab praegu erakordselt lähedalt võetud kaadreid kääbusplaneedist Ceres, mis asub Marsi ja Jupiteri vahelises asteroidivöös, kuna kosmoseaparaat Dawn asub kääbusplaneedi pinnast umbes 4400 kilomeetri kaugusel ja lähetab pidevalt uut infot ka meile.